Kategorie
nominacje, q

czekanie się opłaca, czyli blogowe q&a, odpowiadam!

Dzień dobry.
Zaproponowałam kiedyś q&a, ale dostałam takie pytania, że jakoś nie mogłam się zabrać do napisania.
A skoro mam teraz wolną chwilę, i powoli kończą mi się argumenty do wykręcania się, to trzeba by się było zabrać, będę pisała osobę i pytania, które zadała, ale w takiej kolejności w jakiej były komentarze.
Pierwsze trzy pytania pochodzą od Balteama
1 Jaka jest najlepsza talia na złodziejską talię w crazy party?
Zakładam, że spora część osób może nie wiedzieć czym jest crazy party, a tym bardziej czym jest złodziejska talia, jeśli więc ktoś potrzebuje wyjaśnienia, proszę pisać, może wyjaśnię. 😀
myślę, że do pokonania złodziejskiej użyłabym albo dobrego psychicznego, albo jakiegoś elektryka/trawy, który by paraliżował i zmniejszał szansę na trafianie, jeśli chcesz możemy się umówić na testowanie, bo jestem ciekawa jakby to wypadło.
2 Czy lwy na diecie bezmięsnej istnieją, jak tak to gdzie taki ewenement można znaleźć w naturze?
Nie wiem, czy istnieją, nie mam koleżanek z gatunku. 😀
Ale można przeprowadzić research na ten temat, czy jeśli lew jest skazany na życie pod ludzką postacią, to czy może wtedy dbać o środowisko i nie zjadać swoich zwierzęcych kumpli. 🙂
3 Iphone czy android jest lepszy i dlaczego android? ;D
Hm. jak trafnie zauważyłeś dla mnie lepszy będzie android, ale nie mogę się merytorycznie wypowiadać, bo nie używałam iphonea do innych rzeczy niż yt, Yt nie jest dla mnie argumentem ani za iphone ani za androidem, bo i tu i tu jest znośne.
W androidzie lubię to, że wszystko jest łatwe, piękne i dostępne, i nie trzeba instalować miliona rzeczy, ale porównania nie mam, więc się szerzej nie wypowiem.
Daszekmdm ? ile sierści jest na kocie?
nie wiem, zapewne tyle ile włosów na człowieku, ale inaczej, a więc, tak samo jak się liczy włosy u człowieka tak samo sierść u kota.
Podpowiem, że jednostką sierści jest włos.
A wzór może się przedstawiać następująco?
Etam sami sobie wymyślcie! Będzie konkurs na kreatywność, poprzez wymyślenie wzoru na ilość sierści u kotka, nagrodą będzie mruczanka od Lilki.
W zależności od możliwości albo nagrana, albo na żywo.
Papierek -ile sierści jest na lwie.
Metoda podobna jak na kocie, choć szczerze przyznam, że nie wiem jaką lew ma sierść, bo już raz tu wspominałam, że jak na razie nie mam kumpli z gatunku, bo dusza lwa została uwięziona w ludzkim ciele. 🙂
Dla czego lwy zjadają papiery?
Zjadać może nie zjadają, ale wykorzystywać, jeśli muszą żyć na ziemi, za pewne wykorzystują do pisania, czytania itd.
Zuza dla czego komunista woli swojego wroga bardziej ode mnie?
i tu, żeby odpowiedzieć Ci głęboko i szczerze na to pytanie, musiałabym wszystkich baardzo mocno wtajemniczać, ale tak ogólnie to jakoś tak wyszło i pykło, żeśmy się z tym Panem dogadali i tak zostało.
Amparo ? chyba normalnie dostaniesz kochana wyróżnienie za jedyne normalne pytania. 🙂
historia zwierzęca wyszła tak długa, ze będzie w osobnym wpisie.
drugie zadanie od Amparo polegało na tym, że miałam opowiedzieć o swojej przygodzie z pisaniem, ale że raczej nic poza blogiem nie piszę, a przygody blogowe, jak sama nazwa wskazuje są na blogu, to pozostaje mi opowiedzieć tylko o tym jak pisałam próbny egzamin ósmoklasisty z polskiego.
A więc pisałam na szkolnym komputerze, jakimś takim niesympatycznym, i cóż, po prostu się wysypało, ale to tak się wysypało, że nie dało się odzyskać tekstu, bo był jakiś skrót, odpowiadający, za pisanie któregoś polskiego znaku, i on mi wszystko usunął, a potem się wszystko zamknęlo, i nie dało się odzyskać, ale ellegancko się potem ze wszystkim wyrobiłam.
Ewaisielownis
Od jak dawna śpiewasz?
Właściwie od zawsze, rodzicielka słuchała muzyki już w ciąży, potem angażowałam się w różne przedszkolne i zeruwkowe akademie, a potem będąc w drugiej klasie uczestniczyłam w oprawie muzycznej do I Komuni świętej.
W trzeciej klasie poszłam na scholę i dołączyłam nieoficjalnie do Gospelu
Potem gdzieś w między czasie pojawiła się emisja, i tak to właśnie było. Aha, jeszcze chór szkoły muzycznej, który też bardzo dużo mi dał.
Czym jest dla Ciebie muzyka?
nie wiem, trudno określić, ale wiem, że nie wyobrażam sobie bez niej życia.
Mogę się przy niej zrelaksowac, pomyśleć o problemach, ale też po prostu kocham jej słuchać od tak w tle, do książek/lekcji, albo tak o, gdy np. myję głowę.
Dj Graco, jaka jest twoja ulubiona książka?
nie wiem, czytam za dużo żeby to wiedzieć, ale pierwszą, która przyszła mi na myśl była książka "promyczek" autorstwa Kim Holden.
Ja wiem, że Kate jest wyidealizowana, ja wiem, że nie ma takich ludzi, a jednak, trafiła mi do serca, i tam została.
Lubię do niej wracać, pokochałam Kate, i koniec książki pozostawił ogromną pustkę, powiedziałabym więcej, ale nie chcę spojlerować.
Pioter z cyferkami, których nie chcę mi się przepisywać?
Czy uczniowie w Laskach mają dostęp do wi-fi?
Tak mają, w internacie jest to ap internat i a swietlica, które działają jakby chciały a nie mogły, ale czasem da się skorzystać.
W szkole jest jap ap hol jap ap es, i jap ap en, oraz jakiś net girl coś tam.
Ogólnie da się z tego korzystać bardziej niż z tego w internacie, do przeglądania fb, pisania na Eltenie i maila się nadaje, na quentinie grać się już nie da, ale lepsza taka opcja niż żadna.
paulinabuczyńska98
Co słychać w Laskach??Nie wiem, nie odpowiem CI na to pytanie, bo mnie tam nie ma. ??
Czy Eska Warszawa zamówiła covida do Lasek?
Tak tak, już tak, jakieś siostry miały, ale już nie mają, bo branżówy jeden trzy i maksymilian na spokojnie wrócili.
Kolejne od Pauliny.
Kto wymyślił covida?
Hm. Są podejrzenia, że to jakiś wyciek z chińskiego laboratorium, inni mówią, że to wojna, jeszcze inni, że to jakaś nowa odmiana grypy, która istniała od wieków, ale nie w takim nasileniu, a jeśli chcecie wiedzieć, jaki ja mam pogląd, napiszcie na priv, tam poprowadzimy ciekawą dyskusję.
Kiedy będzie koniec świata?
Dwudziestego pierwszego grudnia, ten kto wierzy w działania energii i wymiarów, to tak jest powiedziane, że świat przechodzi w inną materię, i 21 grudnia będzie dużo zmian, ten kto nie wierzy ma problem, bo i tak się to stanie, tylko dla tego kogoś nie zauważalnie. W sensie, zobaczy, że coś się zmieni, ale będzie przypisywał to czemu innemu.
Żeby nie było, będzie to koniec starego świata, jeśli można tak to określić, a początek czegoś nowego, innego, być może lepszego.
Ninka, jak można być lwem i wyglądac jak człowiek i nie mieć sierści?
Wspominałam już parę razy o lwie zesłanym do bycia człowiekiem, a tak poza tym, człowiek też ma sierść, właśnie od lwa, tylko że w nieco innej formie.
Kolejne pytanie od Pauliny?
jak myślisz, jak jest na tamtym świecie, i cobyś zrobiła, gdyby przyszła do Ciebie zjawa?
Wierzę w reinkarnację. A co do zjaw, hm. nie mam pojęcia, bo raczej jeśli wierzy się w reinkarnacje, to nie wierzy się w zjawy, choć nie zaprzeczam, że takie mogą istnieć, pewnie bałabym się, jak każdy człowiek.
no, i to by było na tyle, także dziękuję wszystkim za pytania, i dajcie znać, kto dotrwał, kto nie, i co się podobało.
Ps, być może zrobię kiedyś II część.
Ps 2, pamiętajcie że historia zwierzaków jest w innym wpisie. 🙂

27 odpowiedzi na “czekanie się opłaca, czyli blogowe q&a, odpowiadam!”

A gdzie ta złodziejska talia? Bo nigdy się z nią nie zetknąłem. Czy to chodzi o ostatnią planszę o nazwie rada starszych?

Aha, to ja zaproponuję wzór wiadomy. 🙂 Ilość sierści kociej liczyć można tak: liczba miauknięć pomnożona przez liczbę mrrrruuuknięć podzielona przez stosunek liczby wibrysów do kwadratu podniesionej do centymetrów futerkowych danego egzemplarza. Meeega proste. 😉

E tam literki! Koty liter nie znają. A jak "jojczeć" i sierść nosić wiedzą. 🙂 A na lwa – taki wzór: liczba ryków na minutę pomnożona przez lwią część jego masy i to wszystko podzielone przez liczbę centymetrów trójkątnych lwiego chwosta. 😉

W ogóle tyle ludzi narzekało, że nie ma wpisu, a jak jest, to nikt nic nie mówi, nikt nie ma uwag itp, poza Panią Emilką, która akurat nie narzekała.
I weź tu zrozum ludzi. 😀 😉

1, spoko można sięzgadać na crazy party walki, sam nie pamiętam czym tam złodzieja rozwalałem, ale nic nie jest bardzo na niego skuteczne, prawie nic.
2 Może do zoo sięwybierz, to zapoznasz jakieś 😀
Dlaczego uważasz, że Tylko Amparo zadała normalne pytania co w moich jest nie tak? Jak bym był lwem, to bym zaryczał z wściekłości.
a no i czekam na drugą część, bo jakoś sporo tam pytań ci chyba jeszcze zostało.

O psie to też było moje pytanie. A co to jest ta złodziejska talia i crazy party? A kiedy będzie druga część?

@Papierek, chętnie, bardzo chętnie.

Druga część będzie wtedy, kiedy ją zrobię, ale najpierw znowu będziecie musieli mi zadawać pytania, więc zrobię to za jakiś dłuższy czas.
Crazy party to taka gra.
Talia złodziejska jest talią w tej grze, za pomocą której kradnie się karty przeciwnikowi.

Wow! Jestem pod wrażeniem 😮 Lilka niestety odmawia współpracy bo ciamka jedzonko odwrócona do mnie częścią tylną kocią..

dotrwałem do końca. i taka refleksja przyszła mi do głowy, że nie ma to jak usługi płatne. myślę o dostępie do internetu. najważniejsze, żebyśmy – zanim na konkretny pakiet się zdecydujemy – zastanowili się czego chcemy. mi np. we Virgin Mobile podoba się w usłudze na kartę, że mogę sobie dokupić 1 giga za 1 zł ważny do odnowienia pakietu, a ktoś na przykład woli co miesiąc płacić 25 złotych i mieć połączenia, smsy bez limitu oraz kumulujące się 15 giga, chociaż orange namawia na taryfę za 30 zł gdzie dochodzą mmesy. tylko że można rocznie na telefon wydawać 360 zł albo 117 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *